نمای ساختمان

کوروش رزیدنس در 22 طبقه طراحی و اجرا گردیده که شامل 26 واحد مسکونی می باشد. در نمای ساختمان از سنگ تراورتن سوپر ممتاز و سیمان پلیمری در راستای ارائه یک طرح نئوکلاسیک با جزئیات و ابزار های مرتبط استفاده گردیده است و کلیه پنجره ها آلومینیومی ترمال بریک و دریچه مخفی همراه با شیشه دو جداره و نورپردازی در شب میباشد. 

کوروش رزیدنس با توجه به موقعیت عالی در منطقه زعفرانیه و قرارگیری آن در کد ارتفاعی 1700 متر تهران دارای دید پانورامای عالی به شهر تهران و رشته کوه البرز میباشد.

 طراحی سبک نئوکلاسیک و کلاسیک دو واژه ای هستند که ارتباط مستقیمی با یکدیگر داشته، و اگر سبک کلاسیک را مادر سبک ها و اصیل ترین خط مشی معماری بنامیم، سبک نئوکلاسیک بیرون آمده از دل آن خواهد بود و نسل نوینی از طراحی کلاسیک به شمار می آید. 

طراحی نئوکلاسیک به دنبال آن است که زیبایی و شکوه سبک کلاسیک را به روشی مدرن ارائه کند و در عین حال سادگی و ظرافت را به رخ میکشد و ارتباط قوی با عناصر طبیعی سبک کلاسیک دارد. این سبک الهام گرفته از هنر روم و یونان در زمان باستان است، با این تفاوت که به شیوه ی امروزی حس زیبایی شناختی را به مخاطب القا می کند. و برای طراحی خانه های بزرگ، ویلاهای دلباز و فضاهای لوکس انتخاب مناسبی می باشد.

بیشتر بدانید!